Palmer srušio Njukasl, Vest Hem "ubio" Junajted iz penala u 92. minutu - Totenhem izgubio od Kristal palasa (Foto)
Kol Palmer (levo) slavi gol na utakmici Čelsija i Njukasla, Foto: EPA/DAVID CLIFF

premijer liga, 9. kolo

Gosti ostali praznih šaka na tri utakmice u Londonu

Fudbaleri Čelsija pobedili su Njukasl sa 2:1 u devetom kolu Premijer lige na svom "Stamford bridžu.

Domaćin je poveo golom Nikolasa Žeksona u 18. minutu, a izjednačio je Aleksandar Isak u 32. Trijumf je u 47. minutu doneo Kol Palmer.

Totenhem je stradao u južnom Londonu pošto je kao gost poražen od Kristal palasa sa 0:1 pogotkom Žana-Filipa Matete u 31. minutu.

Žan-Filip Mateta (desno) slavi gol sa saigračima na utakmici Kristal palasa i Totenhema
Žan-Filip Mateta (desno) slavi gol sa saigračima na utakmici Kristal palasa i Totenhemafoto: Adam Mitten/Every Second Media/S / Shutterstock Editorial / Profimedia

Sva bitna dešavanja na meču Vest Hema i Mančester junajteda gde su "čekićari" slavili sa 2:1 videli smo u poslednjih 16 minuta.

Prvo su slavili "ćekićari" preko Krisensija Samervila u 74. minutu, a poravnao je Kazemiro u 81. minutu.

Detalj sa utakmice Vest Hema i Mančester junajteda
Detalj sa utakmice Vest Hema i Mančester junajtedafoto: Simon Traylen/ProSports/Shutters / Shutterstock Editorial / Profimedia

U 88. minutu je reagovala VAR soba i penal je dodeljen domaćinu, a sa 11 precizan je bio Džerad Boven u drugom minutu nadoknade vremena.

Runda se zatvara od 17.30 derbijem između Arsenala i Liverpula.